Deprecated: Function _register_skins is deprecated since version 3.1.0! Use Elementor\Widget_Base::register_skins() instead. in /home/tesiki/domains/salos.eu/public_html/wp/wp-includes/functions.php on line 5379

Deprecated: Function _register_skins is deprecated since version 3.1.0! Use Elementor\Widget_Base::register_skins() instead. in /home/tesiki/domains/salos.eu/public_html/wp/wp-includes/functions.php on line 5379

Teatras „Salos“

Mėgėjų teatras  „Salos“ Ignalinoje įkurtas 1989 m. Teatras  sėkmingai dirbo, kasmet  parodydavo žiūrovams po naują premjerą. Spektakliai, kuriems plojo ne tik ignaliniečiai, bet ir kitų miestų žiūrovai, buvo:  1989 m. pastatytas režisierės Jolantos Jankauskaitės – Narbutaitienės diplominis spektaklis J. Glinskio „Kingas“, vėliau sekė – T. A. Rudoko „Rotonda“ (1991 m.),  G. Mareckaitės „Eglės namai“ (1992 m.), A. Venclovos „Išeiti iš miško“ (1993 m.), S. Rannamaa „Kadrija“ (1995 m.) J. Židanavičiaus „Moterims neišsimeluosi“ (1996 m.), antrą kartą perstatytas spektaklis  G. Mareckaitės „Eglės namai“ (1997 m.), J. Glinskio „Šokantys berniukai“ (1999 m. )

Teatras  dalyvavo „Atspindžių“ šventėse, festivaliuose. Ryškiausias teatro pasiekimas yra dalyvavimas Lietuvos mėgėjų teatrų apžiūros – šventės „Atspindžiai – 97“ baigiamojoje šventėje Vilniuje, kur turėjome garbės vaidinti Jaunimo dramos teatro scenoje.

Teatro iniciatyva nuo 1996 m. kas du metus buvo rengiama Kaimynų teatrų šventė.

Nuo 2000-jų 10 metų truko teatro gyvavimo pertrauka, o štai 2010 m. rudenį „Salos“ vėl atsikūrė ir sėkmingai gyvuoja. Surengtos jau trys Kaimynų teatrų šventės, kuriose dalyvavo teatrai iš Utenos, Skapiškio, Rokiškio, Vilniaus, Viešintų, Troškūnų.

Atsikūrusio teatro „Salos“ spektaklis pagal K. Sają  „Burbulas“ (2011 m.)  buvo parodytas ne tik Ignalinos žiūrovams, bet ir festivalyje „Pienių vynas“ Skapiškyje, regioninėje „Atspindžiai – 2012“ apžiūroje – šventėje Radviliškyje.

Nuo 1997 m. teatras pasivadino „SALŲ“ vardu. Tikime, kad šis pavadinimas įprasmina ne tik Ignalinos kraštovaizdžiui būdingą peizažą, bet ir kiekvieno išmūsų, kaip unikalios ir dar netrastos salos, asmenybės individualumą, mūsų kūrybinių ieškojimų salas ir saleles bei teatro, kaip atskiros salos būtį, kur bendraminčiai randa prieglobstį nuo atšiauriausių kasdienybės vėjų.

Parašykite komentarą